Makine Bülten

Cnc Router Sektörü Covid-19 Dönemi Büyük Artış Gösterdi

cnc router

cnc router’da talep patlaması yaşadı. Pandemi sürecinde bir çok kişinin sokağa çıkamadığı bu dönemlerde, girişimciler yeni iş kollarına yöneldi.

covid-19 makine

Ahşap Cnc router ve cnc lazer işlemler yeni girişimcileri hobi işlerine yönelterek evden çıkamayanlar için hobi malzemeleri ve ahşap oyun malzemeleri üretimine girdi.

CNC router, son dönemlerin en popüler makineleri arasına girdi. Genel işlemden ziyade pandemi döneminde bir çok kişinin hobi işlerine yönelmesi ile girişimcilere yeni iş kapıları açtı. Hobi malzemeleri üretimi için ahşap cnc router talebi bir hayli rağbet görmeye başladı. CNC router üreticileri gelen talep karşısında her ne kadar döviz kuruyla mücadele etmeye çalışsa da gelen talepler karşılıksız kalmadı. CNC router imalatı bir hayli artmışken girişimcilerin gözlerini kamaştıran bu fırsat arz ve talebe dönüştü.

Web sitemizin online mağaza ve site içi aramalarında gözlemlediğimiz kadarıyla en çok aramalar arasında yer alan cnc routeri Kayseryum olarak araştırmaya karar verdik. Bir kaç cnc router üretimi yapan firmalarla canlı temaslar kurup geçmiş ve günümüzü irdeleyerek üretimde artı ve eksileri konuştuk. cnc router araştırmamız devam ederken araştırma sürecinde bir çok farklı analizlerle karşılaştık. Ahşap cnc router üretiminde devler arasında zirveyi kimseye bırakmayan Çin varken şimdi yerli üretimle ülkemiz Çin’i, cnc router üretiminde sollamış durumda. Bununla da kalmayıp import & export analizlerine de göz atmış olduk. Son 2 yılda cnc router ithalatında %68 oranlarında gerileme gözlemledik.

Buda analizler sonucu cnc router imalatında ülkemiz bir çok yol kat ederek ahşap cnc router imalatında zirveler arasında yerini alarak hem ithalatın önünü büyük oranda kesmiş hem ise ihracat ile yeni kalkınma yolları açmıştır. Her ne kadar kullanılan malzemelerin bir kısmı ithal olsa da Cnc sektöründe bu denli istikrarlı ve kararlı büyümesi bizler için gurur vericidir.

Ahşap cnc router imalatında ülkemizde kurumsallaşmış ve marka olmuş şirketlerin dünya pazarında ürünlerini dünya devleri ile yarıştırdığı şu dönemlerde, kurumsal işletmeler yeni girişimcilere ilham kaynağı olmaktadır. bir çok yerli üretim cnc işlem merkezleri ar&ge ve inovasyon ile dünya pazarında kendilerinden çok söz ettireceklere benziyor.

Cnc router araştırmamızda tabiki farklı merdiven altı imalatçılarlada karşılaştık uyumsuz cnc tasarımları ile vur kaç politikası üzerine kendilerini endeksleyen işletmelerde gördük. Büyük hayallerle girişim yapmak isteyen kişilerin aldıkları cnc router verimsiz ve düzensiz çalışmaları hiç bir şekilde verim alamamaları girişimcileri ciddi anlamda mağdur ediyor. spindle motor ile servo sürücülerin uyumsuzluğu cnc işlem merkezlerinde düzensiz çalışmasına neden olmaktadır. Hal böyle olunca avuçla para döken girişimciler büyük hüsrana uğramaktadırlar. Ucuz cnc router mantığı ile yola çıkan girişimciler ucuz etin yahnisi yavan olur kelimesinin can bulmuş hali ile karşılaşa biliyorlar. Cnc router düzensiz çalışmaları ve hiç bir şekilde verim alamamaları haliyle girişimcileri derinden üzmektedir.

Cnc router alırken daha çok dikkat edilmeli derinlemesine araştırılma yapılmalı özellikle sektörün kurumsalları tercih edilmelidir. Cnc router almaya karar vermeden önce ön araştırma yaparak kendine hedef bir kaç işletme seçmelisiniz görüşme yaptıktan sonra varsa şehrinizde o işletmelere ait cnc router gidip yerinde incelemeli ve çalışma prensiplerini gözlemleyerek kontrol etmeniz size üretim ve bütçenize büyük oranda fayda sağlayacaktır.

Ahşap cnc router araştırmamız sonucunda ülkemizde sektörde öncü olan kuruluşlarla tanıştık. Merdiven altı firmalarla da küçük işletmelerinde çok başarılı üretimler gerçekleştirdiğine şahit olduk. Kurumsal gözüküp düzensiz ve tutarsız cnc router imalatı yapan işletmelerle de karşılaştık.
Kayseryum olarak makine teçhizat gibi alımlarınızda sizlere alternatif çözümler sunarak derinlemesine araştırma yaparak sizlere nokta atışı makine imkanları sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir